مرکز مهندسی قابلیت اطمینان و مدیریت دارایی آیریم

گروه مشاوره نگهداری و تعمیرات آیریم (i-REAM)

گروه مشاوره مرکز آیریم (i-REAM) از شرکت مهندسی منابع فیزیکی آیریا مانا اطمینان خدمات تخصصی خود را بر سه محور سنجش، بهینه‌سازی و آموزش در حوزه مدیریت دارایی‌ها و مهندسی قابلیت اطمینان ارائه می‌نماید. این گروه به سازمانها و شرکتهای تجهیز محور کمک می‌نماید تا با ارزیابی وضعیت کنونی مدیریت دارایی خود، دریافت آموزش‌های تخصصی و ارتقاء توانمندی‌های مدیریتی، تصمیمات بهتری را در حوزه مدیریت دارایی در طول چرخه عمر دارایی و مهندسی نگهداشت اتخاذ نمایند.
گروه مشاوره آیریم با بهره‌گیری از دانش اساتید دانشگاه و تجارب متخصصان حوزه مدیریت دارایی و نگهداشت، مسیر تعالی نگهداری و تعمیرات را برای سازمان شما طراحی می‌نماید. آیریم در کنار کارشناسان و متخصصان سازمان شما گام به گام مسیر تعالی و توانمندسازی مدیریت نگهداشت را بر پایه مفاهیم مدیریت دارایی در سازمان، اجرا و پیاده‌سازی می‌نمایند.

مرکز مهندسی قابلیت اطمینان و مدیریت دارایی آیریم (شرکت مهندسی آیریا مانا اطمینان) یک مرکز پژوهشی صنعتی است که با پشتیبانی طیف متنوعی از شرکت ها، سازمان ها، صنایع و دانشگاه های مختلف، پلی بین صنعت و دانشگاه جهت ارائه‌ی آموزش، تحقیق و توسعه، و تبادل اطلاعات در به کار بردن ابزارها و مفاهیم مهندسی قابلیت اطمینان و مدیریت دارایی ها ایجاد نموده است. آیریم مسیر تعالی نگهداری و تعمیرات را برای سازمان شما طراحی، و در کنار کارشناسان و متخصصان سازمان شما، گام به گام مسیر تعالی و توانمندسازی مدیریت نگهداشت را بر پایه مفاهیم مدیریت دارایی در سازمان، اجرا و پیاده سازی می‌نمایند. این مرکز با در اختیار گرفتن تخصص و منابع موجود، به سازمان​‌ها و شرکتهای تجهیز محور کمک می‌نماید تا با ارزیابی وضعیت کنونی مدیریت دارایی خود، دریافت آموزش‌های تخصصی و ارتقاء توانمندی‌های مدیریتی، تصمیمات بهتری را در حوزه مدیریت دارایی درطول چرخه عمر دارایی و مهندسی نگهداشت اتخاذ نمایند.

درک نیازهای مشتریان و الزامات کوتاه مدت و بلند مدت یکی از مهمترین جنبه های اجرای موفق آمیز یک راه حل بهینه شده است. اعضای تیم آیریم با بهره گیری از منابع معتبر علمی و طیف گسترده ای از دانش متخصصان جهانی قادر به ارائه‌­ی اطلاعات، ابزارها، آموزش، و تخصص فنی در زمینه­‌ی قابلیت اطمینان، نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی برای پشتیبانی از تصمیم گیری های دقیق و پیاده سازی راه حل های مقرون به صرفه در طول چرخه‌ی عمر یک تجهیز یا سیستم، به منظور بهبود وضعیت سیستم مدیریت دارایی و هزینه‌ی مالکیت شما خواهند بود. کلیه خدمات ممیزی، بهینه‌سازی و آموزش در آیریم مطابق با ساختار استاندارد مدیریت دارایی ISO55000، انجام خواهد پذیرفت.

null

ممیزی و ارزیابی

ممیزی وضعیت فعلی سیستم مدیریت دارایی گام نخست و البته بسیار مهم در راستای تعالی سازمان است

ممیزی و ارزیابی

ممیزی وضعیت فعلی سیستم مدیریت دارایی گام نخست و البته بسیار مهم در راستای تعالی سازمان است. برای انجام این مهم لازم است با اجرای ممیزی، جایگاه فعلی شرکت نسبت به الزامات استاندارد و کلاس جهانی مدیریت دارایی مشخص گردد.

  • شناخت وضعیت موجود
  • ارزیابی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)
  • آنالیز شکاف (Gap Analysis)
  • تعیین نقاط نیازمند بهبود

بهینه سازی در مدیریت دارایی ها

افزایش سود در یک سازمان مستلزم انجام عملیات در حداقل هزینه است. در سازمان هایی که دستگاه ها و تجهیزات حجم قابل توجهی از سرمایه را تشکیل می دهند، مدیریت مناسب این دارایی ها تاثیر به سزایی در کاهش هزینه های عملیاتی خواهد داشت. از سویی دیگر امروزه شرایط رقابتی در تولید و ارائه خدمات و شرایط سیاسی موجب شده است تا پاسخگویی سریع به تقاضای مشتریان از اولویت های استراتژیک محسوب شود.

بهینه سازی در حوزه هایی مانند قطعات یدکی، هزینه های نگهداری و تعمیرات، عمر اقتصادی تجهیزات، ریشه یابی و تحلیل خرابی ها، برنامه ریزی نت پیشگیرانه و پیشگویانه و …. همواره توانسته است علاوه بر خدمات بهتری به مشتریان داخلی و خارجی سازمان سود سرشاری را از سرمایه انباشته شرکت ایجاد نماید و از هزینه های آتی پیش روی جلوگیری نماید. پروژه های بهینه سازی همواره باعث تسهیل و البته بهبود عملکرد واحد نگهداشت و مدیریت دارایی در سازمان های مختلف شده است. پروژه های بهینه سازی در حوزه مدیریت دارایی فیزیکی همواره به گونه ای بوده است که با هزینه و صرف وقت کم بازگشت سرمایه خوبی را برای سازمان به ارمغان می آورد.

null

بهینه سازی در مدیریت دارایی ها

سازمان هایی که دستگاه ها و تجهیزات حجم قابل توجهی از سرمایه را تشکیل می دهند، مدیریت مناسب این دارایی ها تاثیر به سزایی در کاهش هزینه های عملیاتی خواهد داشت

null

آموزش

حضور در دوره های تخصصی یک نوع سرمایه‌گذاری است که می‌تواند راه موفقیت در مسیر شغلی را به خوبی هموار سازد. با این نگرش، انتخاب یک سرمایه‌گذاری آموزشی بهینه، بستگی زیادی به ارائه دهنده آن آموزش خواهد داشت. آیریم تنها برگزار کننده دوره های آموزشی نیست! کتاب های زیادی در حوزه مدیریت دارایی و نگهداشت (نگهداری و تعمیرات) توسط متخصصین آیریم ترجمه و گردآوری شده است. پروژه های زیادی را به سر انجام رسانیده ایم. آیریم توان و تجربه عملی و علمی بالایی در این حوزه دارد. بنابراین ما یک رویکرد عملی را برای آموزش شما پیش گرفته ایم

کاتالوگ معرفی و خدمات مرکز مهندسی قابلیت اطمینان و مدیریت دارایی آیریم (شرکت مهندسی آیریا مانا اطمینان)

جهت دریافت و دانلود کاتالوگ معرفی و خدمات مرکز مهندسی قابلیت اطمینان و مدیریت دارایی آیریم از لینک زیر استفاده نمایید:
کاتالوگ معرفی مرکز مهندسی قابلیت اطمینان و مدیریت دارایی آیریم

همکاران آیریم

پروفسور آدولفو كرسپو ماركز استاد دانشکدۀ مهندسي دانشگاه سويل اسپانیا و رئیس دپارتمان مديريت صنعتي است. وی مدرك دكتراي خود را در رشتۀ مديريت صنعتي از همين دانشگاه اخذ كرده است. فعالیت‌های تحقيقاتي وی در نشریاتی نظير مجلۀ بين‌المللي تحقيقات توليد، مجلۀ بين‌المللي اقتصاد توليد، مجلۀ اروپايي تحقيق در عملیات، مجلۀ خريد و مديريت عرضه، مجلۀ صنعتي توليد سريع، امگا، مجلۀ كيفيت در مهندسي نگهداري، سيستم‌هاي پشتيبانی از تصميم، رایانه‌ها در صنعت، مهندسي قابلیت اطمینان و امنیت سيستم، مجلۀ بين‌المللي شبيه‌سازي و مدل‌سازي پردازش و … به چاپ رسيده است.

پروفسور آدولفو كرسپو ماركز

اینخمن به منظور توسعه‌ی دانش مهندسی نگهداری و تعمیرات توسط برخی از اساتید دانشگاه سویل اسپانیا تأسیس شد. هدف اصلی اینخمن ترویج و اشاعه‌ی مهندسی نگهداری و تعمیرات، تسهیل تبادل نظرات و تجارب بین افراد درگیر در فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات، کمک به ارتقاء فرهنگ کسب و کار نگهداری و تعمیرات به‌عنوان کیفیت و رقابت است. همزمان مشارکت در ارزیابی نقش نگهداری و تعمیرات و افراد و نهادهای تحت تأثیر و کمک به بهبود مستمر از ارائه‌ی این خدمات. موسسه‌ی اینخمن در بسیاری از پروژه‌های ملی و بین‌المللی مشارکت دارد.

شرکت Metegrity Inc  یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مشاوره و تولید نرم‌افزار در حوزه مدیریت دارایی فیزیکی و نگهداشت در دنیا بخصوص در حوزه نفت و گاز می‌باشد. کمپانی‌های بزرگ دنیا مانند Shell و Chevron از حامیان و مشتریان بزرگ این شرکت به حساب می‌آیند. این شرکت نامی شناخته شده در حوزه مدیریت سلامت تجهیزات AIM و همچنین RBI در سطح جهان است.

فهرست