مشاوره در زمینه ارزیابی پیمانکاران نگهداری و تعمیرات

حجم بسیار زیادی از سرمایه‌های یک کشور از درآمدهای صنعتی حاصل می‌گردد، که این امر نقش بسزایی در اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت. از این روی به جهت بالابردن ضریب اطمینان در صنایع، نیازمند توجه ویژه‌ای به مقوله نگهداری و تعمیرات خواهیم بود. این امر یکی از مهمترین عوامل ثبات اقتصادی و باعث کاهش توقفات چرخ صنعت می‌شود. از آنجایی که شرکت‌های بزرگ دولتی درصدد هستند حجم قابل توجهی از صنایع زیر مجموعه خود را به پیمانکاران در این حوزه تفویض نمایند، نیازمند یک ساز و کار مناسب برای انتخاب پیمانکاران خواهند بود. این سازکار می‌تواند ما را در پیشبرد اهداف سازمان‌ها و نیز ارتقاء سطح اقتصادی کشور یاری نماید. در این پروژه سعی بر آن است که ابعاد مختلف ارزیابی پیمانکاران قبل از عقد قرارداد همچون شرایط عمومی، اسناد و مدارک و…، ارزیابی پیمانکاران در حین کار و ارزیابی پیمانکاران بعد از اتمام و یا تحویل کار در آن به‌خوبی مدیریت شود تا بتوان راه را برای شرکت های پیشتاز ایرانی به جهت انتخاب یک پیمانکار اصلح هموار نمود.

هدف از اجرای این پروژه شناسایی و تعیین شاخص‌های اندازه‌گیری و روش ارزیابی کیفی شرکت‌های فعال در زمینه نگهداری و تعمیرات تجهیزات و نیز سرویس دهی خدمات مورد نیاز به منظور تحقق موارد، شاخص‌های اندازه‌گیری و روش ارزیابی کیفی مناقصه‌گران به منظور تحقق موارد زیر تعیین می‌شوند:

۱- افزایش کارایی مناقصات

۲- تضمین کیفیت خدمات و کالاها

۳- به‌کارگیری شرکت‌های توانمند و با سابقه مناسب تخصصی

۴- ایجاد محیط رقابت کیفی برای توسعه فعالیت¬های اقتصادی

همچنین دستورالعملی کاربردی با توجه به شرایط صنایع و پیمانکاران نگهداری و تعمیرات کشور ایران تهیه و تدوین شده است که می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

این دستورالعمل به عنوان یک مرجع، می‌تواند نقش بسزایی در انتخاب پیمانکاران نگهداری و تعمیرات ایفا نماید. گفتنی است که منظور از پیمانکاران نگهداری و تعمیرات، تمام پیمانکارانی را شامل می‌گردد که در زمنیه نگهداری و تعمیرات تجهیزات، انبار، قطعات، دارایی‌های فیزیکی و نیز در زمینه‌های پایش وضعیت همچون آنالیزهای روغن، ارتعاش سنجی، ترموگرافی و … می‌تواند ما را در کاهش خرابی‌های احتمالی و بهبود سطح نگداری و تعمیرات یاری نماید.

ارزیابی کیفی مناقصه‌گران در مناقصات یک و یا دو مرحله‌ای توسط کمیته فنی بازرگانی انجام می‌شود.

برخی اقداماتی که باید صورت گیرد:

۱- تعیین معیارهای ارزیابی و وزن آنها

۲- تعیین شاخص‌های اندازه‌گیری و روش ارزیابی

۳- تایید مفاد استعلام ارزیابی

۴- امتیازدهی به متقاضیان در خصوص هر یک از معیارهای ارزیابی

۵- ارزیابی نهایی مناقصه گران و تعیه فهرست کوتاه مناقصه‌گران صلاحیت‌دار برای دعوت به مناقصه محدود

۶- مستندسازی و اطلاع رسانی ارزیابی کیفی

جهت اخذ مشاوره در زمینه مشاوره در زمینه انتخاب و ارزیابی پیمانکاران نگهداری و تعمیرات، با شماره زیر تماس حاصل فرموده و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان مرکز آیریم با شما تماس بگیرند.

شماره تماس : ۰۹۱۲۲۰۰۲۴۰۶
آدرس پست الکترونیک (ایمیل):  info@i-ream.com

نام و نام خانوادگی *
Fill out this field
نام شرکت *
Fill out this field
سمت سازمانی *
Fill out this field
شماره تماس *
Fill out this field
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات تکمیلی
Fill out this field
Select an option
فهرست