برنامه‌ریزی و کنترل پروژه‌های نگهداشت؛ اورهال و بازگردانی

بخش تولید برای هر اقتصاد و ذی­نفعان آن از اهمیت اقتصادی و اجتماعی زیادی برخوردار است. در ایران، بخش تولید سهم قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی را دارا بوده و افراد شاغل در این صنایع نسبت قابل ملاحظه‌­ای از جمعیت شاغل را تشکیل می­‌دهند. فرآیندهای تولید بستگی به عملکرد تأسیسات (ماشین‌آلات، تجهیزات و ابزارها) و نیروی انسانی (نیروی کار) دارد. این ماشین‌آلات و تجهیزات به دلیل پیری و استفاده مداوم از آن­ها به مرور مستهلک می‌شوند و بنابراین نیاز به نگهداشت دارند. با وجود راهبردهای اتخاذ شده برای نگهداری آن‌ها، به دلیل گذر عمر، شرایط عملیاتی/ محیطی و الزامات قانونی زمانی خواهد رسید که کل تأسیسات برای تعمیرات ضروری، اورهال و انجام کارهای پروژه‌­ای می‌بایست متوقف شود. در دوره‌های اخیر تحقیقات متعددی به منظور بهینه‌سازی پروژه‌های اورهال انجام شده است. اکثر این تحقیقات توسط افرادی انجام شده‌اند که تجربیات خود در خصوص حوزه‌های خاصی از فرآیند پیاده‌سازی اورهال را در اختیار دیگران قرار داده‌اند و در وهلۀ اول مبتنی بر کاهش دامنه کار، کاهش طول مدت کار، افزایش بازه‌های زمانی بین توقفات و بهبود فرآیند برنامه‌ریزی پروژه هستند.

مرکز آیریم یک راهنمای مبتنی بر تجربه و خبرگی برای پیاده‌سازی موفقیت آمیز پروژه‌های اورهال و براساس تحقیقاتی که در پروژه‌های تعمیرات اساسی صنایع مختلف کشور و توسط تیم مشاوره مرکز آیریم انجام شده است ارائه نموده و آمادگی دارد تا این چارچوب و دستورالعمل را در سایر صنایع پیشتاز کشور نیز اجرا نماید.

همچنین آیریم مفتخر به این است که توانسته با استفاده از مفاهیم و ابزارهای برنامه‌ریزی و کنترل پروژه همچون MS Project، WinQsb و Primavera بهبودهای شگرفی در برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های اورهال صنایع کشور ایجاد کند. سوابق استفاده از مفاهیم و ابزارهای استاندارد مدیریت پروژه در صنایع داخلی و خارجی موجب کاهش زمان، کاهش هزینه، بهبود دقت و سرعت در فرآیند برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل و همچنین منابع مصرفی پروژه‌های اورهال شده است.

هدف از این پروژه، کمک به اجرای گام به گام و استاندارد پروژه‌های تعمیرات اساسی (اورهال) در کارخانجات و صنایع پیشتاز ایران می‌باشد به نحوی که در مدیریت اجرای این پروژه‌ها زمان، هزینه و منابع مصرفی بهینه سازی گردند.

اطلاعات بیشتر درخصوص این روش در دوره مدیریت کارآمد پروژه اورهال، توقفات و بازگردانی که توسط مرکز آیریم برگزار می گردد، ارائه می‌شود. جهت مشاهده اهم سرفصل های دوره اینجا کلیک کنید.

جهت اخذ مشاوره در زمینه برنامه‌ریزی و کنترل پروژه‌های نگهداشت؛ اورهال و بازگردانی، با شماره زیر تماس حاصل فرموده و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان مرکز آیریم با شما تماس بگیرند.

شماره تماس : ۰۹۱۲۲۰۰۲۴۰۶
آدرس پست الکترونیک (ایمیل):  info@i-ream.com

نام و نام خانوادگی *
Fill out this field
نام شرکت *
Fill out this field
سمت سازمانی *
Fill out this field
شماره تماس *
Fill out this field
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات تکمیلی
Fill out this field
Select an option
فهرست