مشاوره در زمینه بهینه سازی برنامه های پیشگیرانه PMO

PM Optimization یک ابزار بهبود عملکرد تجهیزات است که از فلسفه RCM برای بهینه سازی برنامه نگهداشت و حذف خرابی های اضطراری تجهیزات استفاده می نماید.

این برنامه نخستین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی توسط شرکت OMCS در استرالیا طراحی گردید و هم اکنون مورد پذیرش و استفاده بسیاری از صنایع در دنیا قرار گرفته است. PMO در صنایع داخلی بویژه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی با استقبال مواجه شده و به مورد اجرا درآمده است .

اجرای این ابزار در مدلهای تعالی مدیریت نگهداشت و مدیریت دارایی فیزیکی همچون مدل UPTIME نیز به عنوان یکی از ابزارهای اصلی در بهبود مستمر عملکرد تجهیزات توصیه گردیده است. نتایج حاصل از پیاده سازی بهینه سازی برنامه نگهداشت تجهیزات براساس روش PMO عبارتند از :

  • شناسایی و حذف برنامه های نگهداشت غیرموثر
  • بازنگری نوع برنامه های فعلی تعریف شده برای تجهیز (بعنوان مثال تغییر برنامه های PM دوره ای به برنامه های پایش وضعیت و … )
  • بهینه سازی تناوب اجرای برنامه های نگهداشت
  • انتخاب برنامه های نگهداشت مناسب برای خرابی های تجهیز
  • شناسایی آن دسته از خرابی های تجهیز که نیازمند تغییر طراحی هستند
  • شناسایی آن دسته از خرابیهای تجهیز که نیاز به تعریف برنامه نگهداشت برایشان نیست
  • بررسی و در صورت نیاز بازنگری مجریان برنامه های نگهداشت
  • امکان سنجی تجمیع برنامه های نگهداشت اثرگذار بر یک خرابی خاص جهت کاهش زمان مورد نیاز برای اجرای برنامه و ثبت سابقه انجام کار.
کاربرد روش PMO  :

PM Optimization می تواند برای بهینه سازی برنامه نگهداشت کلیه تجهیزات مورد استفاده قرار گیرد اما اجرای آن برای تجهیزات نیمه بحرانی و غیربحرانی در اولویت بوده و برای تجهیزات بحرانی نیز توصیه بر پیاده سازی RCM می باشد.

مراحل اجرای PMO  :

بهینه سازی برنامه نگهداشت پیشگیرانه در سه بخش و در مجموع طی ۱۰ گام اجرا می‌گردد:

 

جهت آموزش بیشتر و مطالعه گام های پیاده سازی روش بهینه سازی برنامه های پیشگیرانه PMO می توانید از نکات دوره آموزشی برنامه های نگهداشت پیشگیرانه (PMO) استفاده نمایید.

جهت اخذ مشاوره در زمینه بهینه سازی برنامه های نگهداشت پیشگیرانه (PMO)، با شماره زیر تماس حاصل فرموده و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان مرکز آیریم با شما تماس بگیرند.

شماره تماس : ۰۹۱۲۲۰۰۲۴۰۶
آدرس پست الکترونیک (ایمیل) : info@i-ream.com

نام و نام خانوادگی *
Fill out this field
نام شرکت *
Fill out this field
سمت سازمانی *
Fill out this field
شماره تماس *
Fill out this field
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات تکمیلی
Fill out this field
Select an option
فهرست