مشاوره در زمینه بازرسی مبتنی بر ریسک (Risk Based Inspection)

بازرسی مبتنی بر ریسک (RBI) یک روش و فرآیند تحلیلی است که بر خلاف بازرسی مبتنی بر شرایط/وضعیت ، نیاز به ارزیابی کیفی یا کمی از احتمال خرابی (PoF) و پیامد عدم موفقیت (CoF) مرتبط با هر مورد از تجهیزات، سیستم های لوله کشی و یا یک واحد تولیدی خاص دارد.
یک برنامه RBI که به درستی اجرا شده باشد، قطعات جداگانه تجهیزات را با خطرات (ریسک) آنها طبقه بندی می‌کند و بر اساس این طبقه بندی، اقدامات بازرسی را اولویت‌بندی می‌کند.

RBI برای شناسایی و درک خطر/ریسک ، درایورهای خطر/ریسک و وضعیتی که تجهیزات در طول چرخه عمر خود قرار دارند ، استفاده می شود. RBI می تواند نشان دهد که آیا بازرسی لازم است یا خیر. با این وجود، RBI نیاز به داده های دیگری نیز دارد تا عدم قطعیت های موجود در ارتباط با خطرات مربوط به وضعیت پیش بینی شده فعلی و آینده تجهیزات را کاهش دهند. در مواردی که PoF خطر را به همراه دارد ، RBI به گزینه های دیگر مانند تعویض ، تعمیر یا سایر اقدامات که معیارهای خطر/ریسک را برآورده می کند، اشاره می‌کند.

RBI می تواند برای اولویت بندی فعالیت های مربوط به بازرسی ، معمولاً با استفاده از تست غیر مخرب (NDT) ، به منظور کاهش عدم قطعیت در مورد وضعیت خسارت واقعی تجهیزات و پویایی های منجر به چنین مواردی مورد استفاده قرار گیرد. برنامه بازرسی حاصل ممکن است نوع و برنامه ریزی بازرسی برای یک دارایی را تشریح کند. علاوه بر NDE ، فعالیت‌های کاهش ریسک که توسط یک ارزیابی RBI مشخص شده اند ، ممکن است شامل تغییر در ساخت و ساز ، نصب آسترهای مقاوم در برابر خوردگی ، تغییرات شرایط کار ، تزریق مواد شیمیایی مهار خوردگی و غیره باشد.

ثبات و تکرار تجزیه و تحلیل برای تولید یک برنامه موثر RBI بسیار مهم است، زیرا RBI مبتنی بر خطرات نسبی است. در ترکیب کردن سیستم عامل های RBI باید از احتیاط استفاده شود (برای مثال ، با استفاده از یک روش کیفی برای انجام غربالگری اولیه و روش های کمی برای انجام تحلیل نهایی).

جهت اخذ مشاوره در زمینه بازرسی مبتنی بر ریسک (RBI)، با شماره زیر تماس حاصل فرموده و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان مرکز آیریم با شما تماس بگیرند.

شماره تماس : ۰۹۱۲۲۰۰۲۴۰۶
آدرس پست الکترونیک (ایمیل):  info@i-ream.com

نام و نام خانوادگی *
Fill out this field
نام شرکت *
Fill out this field
سمت سازمانی *
Fill out this field
شماره تماس *
Fill out this field
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات تکمیلی
Fill out this field
Select an option
فهرست