مشاوره در زمینه ارزیابی فرهنگ سازمانی نگهداری و تعمیرات و مدیریت تغییر

مديران در دنياي امروز از محيط متغير كسب و كار آگاه هستند و نيز بر اين امر واقف هستند كه اين نرخ فزاينده تغيير از عواملي چون رشد نمايي، دسترسي جهاني به اطلاعات، فن آوري­ها و زيرساخت هاي فن­آورانه و همچنين گسترش بازار جهانيِ ناشي از اين عوامل حاصل شده است. مديران نسبت به اهميت برخورداري از استراتژی هاي شفاف و قوي براي هدايت توسعه ي سازمان خود، از جمله ابزار اجراي اثربخش و مناسب اين استراتژی­ها واقف مي باشند. افراد، فرآيندها، ساختارها، فرهنگ و استراتژی را يکپارچه و هم­ سو نمايند. سازمان هاي موفق به طور تصادفي تكامل نمي­‌يابند، بلكه تكامل آن ها از طريق استراتژی هاي ارادي و پويا صورت مي­‌گيرد؛ استراتژی هايي كه رويدادها، الگوها و روندهاي متغير و نوظهور را پيش­بيني کرده، بر آن­ها تأثير مي­‌گذارند و به طور مؤثر به آن­ها واكنش نشان می‌­دهند. تنها در صورتی می­‌توانیم به تغییرات پایدار و نهادینه در سازمان­‌ها امید داشته باشیم که فرهنگ حاکم بر سازمان را نیز تغییر دهیم.

برای درک بهتر تغییر فرهنگ، ابتدا باید تغییر و عوامل آن را بشناسیم. در این پروژه، فرهنگ سازمانی نگهداری و تعمیرات با در نظر گرفتن ۸ عنصر اصلی تغییر مدل توماس ارزیابی شده و نتیجه ارزیابی به همراه آنالیز شکاف (Gap Analysis) و راهکارهایی جهت بهبود فرهنگ سازمانی حاکم بر نگهداری و تعمیرات ارائه می­‌گردد.

جهت اخذ مشاوره در زمینه ارزیابی فرهنگ سازمانی نگهداری و تعمیرات و مدیریت تغییر، با شماره زیر تماس حاصل فرموده و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان مرکز آیریم با شما تماس بگیرند.

شماره تماس : ۰۹۱۲۲۰۰۲۴۰۶
آدرس پست الکترونیک (ایمیل):  info@i-ream.com

نام و نام خانوادگی *
Fill out this field
نام شرکت *
Fill out this field
سمت سازمانی *
Fill out this field
شماره تماس *
Fill out this field
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات تکمیلی
Fill out this field
Select an option
فهرست