دوره های آموزشی آیریم

دوره آموزشی مدیریت پروژه اورهال، توقفات و بازگردانی

دوره آموزشی مدیریت قطعات یدکی و انبارداری : بهینه‌سازی و محاسبات اقتصادی آن (MRO)

دوره آموزشی برنامه‌ریزی و زمان‌بندی منابع و فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات

دوره آموزشی بهینه‌سازی نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PMO)

دوره آموزشی آشنایی با روش هزینه یابی چرخه عمر (LCC)

دوره آموزشی مدیریت هزینه های نگهداری و تعمیرات

مشاوره در زمینه تحلیل علل ریشه‌ای خرابی‌ها و حوادث (RCA)

سازمان­‌ها اغلب با مسائل در قالب راه­ حل­‌های کوتاه مدت (نه حل ریشه ای آن) برخورد می‌کنند. با این حال تکیه بر راه­ حل­‌های سریع سبب می‌شود که تا نیروهای کار در دسترس، یک کار مشخص را بارها و بارها به علت عدم ریشه‌یابی صحیح تکرار کنند. بدیهی است تمرکز بر راه­ حل­‌های سریع ریشه‌یابی نشده برای سازمان نه تنها منفعت و سودآوری ایجاد نمی­‌کند بلکه مانع رشد و شکوفایی سازمان می شود.

زمانی که افراد یک سازمان با مسائل و خرابی‌ها به صورت Fire fighting عمل می­‌کنند در واقع تعداد زیادی منابع انسانی به دلیل شمار زیاد فعالیت­‌هایی که انجام می­‌دهند، مشغولیت زیادی دارند و ممکن است همیشه تند و سریع هم عمل کنند در حالیکه  این دام و فریبی نهفته در دل آن صنعت است. تندتر عمل کردن و سریع تر عمل کردن این تصور را القا می‌کند که سازمان ما درحال افزایش بهره‌­وری و کارایی است. در حالیکه ممکن است در عمل این گونه نباشد. بنابراین در آنالیز علل ریشه‌ای خرابی سازمان با بررسی و آنالیز علل ریشه‌ای یک مسئله، به صورت ساختار یافته‌ای، علت‌ها را ریشه‌یابی و راهکار‌های مناسب جهت جلوگیری از وقوع مجدد آنها را ارائه می‌کند. آنالیز علل ریشه‌ای یکی از شناخته ‌شده‌ترین روش‌های حل مسئله است. بهره‌گیری از این آنالیز بعد از وقوع حوادث و پیشامد‌های ناگوار و نامطلوب یکی از راهکارهای معتبر جهت جلوگیری از بروز این مشکلات و مواجهه با آن‌ها است.

در روش آنالیز علل ریشه‌ای، علل وقوع و روابط علت و معلولی حاکم بر مسئله به شکلی ساختار یافته، عمیق و سیستماتیک مشخص و سپس راه‌­حل­‌هایی جهت حذف، تغییر و یا کنترل علل ریشه‌ای حادثه با هدف جلوگیری از تکرار آن توسط کارگروه آنالیز پیشنهاد می‌شود. سپس راه­‌حل­‌های پیشنهاد شده بر اساس دو معیار اثربخشی و قابلیت اجرا مورد ارزیابیِ دقیقی قرار گرفته و  پالایش می‌شوند. در آخر سازمان با پیگیری و پیاده‌سازی راه حل‌های منتخب از تکرار مجدد مسئله جلوگیری خواهد کرد.

مجموعه‌های صنعتی می‌توانند با بهره‌گیری از یک روش آنالیز علل ریشه‌ای متناسب با سازمان خود، به شیوه‌های مختلف از فواید و مزایای این آنالیز برای حل مشکلات خود بهره­‌مند شوند.

در این راستا مرکز آیریم به عنوان مشاور، دستورالعمل تحلیل علل ریشه‌ای خرابی را برای شرکت کارفرما تدوین نموده و در اختیار آن شرکت قرار می­‌دهد. همچنین به منظور آشنایی بیشتر پرسنل مجری کار، آنالیز RCA روی یک تجهیز مهم شرکت بصورت پایلوت توسط مجموعه مشاور انجام خواهد شد و در مورد سایر واحدها نیز مجموعه مشاور در کنار پرسنل کارفرما حضور داشته و بر روند انجام کار ارزیابی و نظارت خواهد داشت.

جهت اخذ مشاوره در زمینه تحلیل علل ریشه ای خرابی ها و حوادث (RCA)، با شماره زیر تماس حاصل فرموده و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان مرکز آیریم با شما تماس بگیرند.

شماره تماس : ۰۹۱۲۲۰۰۲۴۰۶
آدرس پست الکترونیک (ایمیل)  : info@i-ream.com

نام و نام خانوادگی *
Fill out this field
نام شرکت *
Fill out this field
سمت سازمانی *
Fill out this field
شماره تماس *
Fill out this field
ایمیل *
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
توضیحات تکمیلی *
Fill out this field
Select an option
فهرست